Wydarzenia

W-F INACZEJ

A.Ciesielska, M.Kierzkowska

9 września uczniowie klas drugich z wychowawczyniami udali się na pływalnię w Kościanie w ramach zajęć w-f. Nikogo nie trzeba przekonywać, że zajęcia na basenie rozwijają sprawność ruchową, hartują i wzmacniają organizm. Pływanie i zabawy w wodzie przynoszą wiele korzyści, a zarazem są wspaniałym sposobem na relaks, czego dowodem były uśmiechy na twarzach uczniów.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2021 - Czytamy "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

M.Kalemba-Borowczak, K.Burmistrzak

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie ", której inicjatorem jest Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Założeniem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród Polaków i zapoznanie rodaków z  dziełami literatury polskiej.

Czytaj więcej...

Drzewka

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, woźny szkolny Pan Piotr z pomocą kierowcy Pana Rysia, posadzili drzewka na terenie zieleni przy sali gimnastycznej. Naszym nowym „nabytkiem” jest 8 grabów kolumnowych odmiana Lucas oraz 4 dęby błotne.

Czytaj więcej...

Kotłownia

Dziś, 7 lipca 2021r. w obecności projektanta i inspektora nadzoru budowlanego w jednej osobie, wykonawcy oraz przedstawicieli inwestora czyli Gminy Granowo odbył się odbiór techniczny szkolnej kotłowni. Od kolejnego sezonu jesienno-zimowego budynek będzie ogrzewany przez nowoczesną kotłownię, która oprócz ciepła zapewni także spore oszczędności. Łącząc ocieplenie budynku, nowe okna i nowoczesne kotły gazowe możemy mieć pewność, że koszty ogrzewania będą zdecydowanie niższe.

Czytaj więcej...

Granowo z pocztówki.

Dobiesława Poznaniak 

Część uczniów klas siódmych skorzystała z formy uatrakcyjnienia zdalnego nauczania i przygotowała projekty znaczków związane z Granowem. Największym powodzeniem cieszył się herb Granowa, ale znalazły się też wizerunki kościoła i Góry Zwycięstwa. Zachęcamy do obejrzenia wybranych efektów prac graficznych.  

Muzyczne zajęcia pozalekcyjne

Leszek Górka

Przed nami upragniony czas wakacji. Zanim jednak "porzucisz" szkołę na dwa miesiące, zobacz jak pracowaliśmy w minionym czasie. Oto piosenka, której nagrania dokonaliśmy w ramach projektu muzycznych zajęć pozalekcyjnych. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w te działania.

Czytaj więcej...

Spacerem po Poznaniu

Klasa VI c 

Czas ograniczeń minął, a my czekaliśmy z utęsknieniem na wspólny, zaplanowany jesienią wyjazd do Poznania. Pogoda dopisała, humory mieliśmy doskonałe. Pierwszą atrakcją okazał się przejazd "ELFEM" , a następnie spacer po Poznaniu. Schłodziliśmy się przy fontannie na Placu Wolności, a następnie ulicą Ludgardy podążyliśmy do Muzeum Sztuki Użytkowej, które znajduje się w Zamku Pierwszych Piastów. Eksponaty wzbudzały w nas w podziw, ale najwięcej radości dostarczyła nam przepiękna panorama Poznania podziwiana z wieży zamkowej.  O godz. 12.00 odwiedziliśmy Poznańskie Koziołki, które zgodnie z tradycją trykają się w południe 12 razy. Ulicy Półwiejskiej, sprawdziliśmy, wciąż pilnuje Stary Marych, a Mc'Donalds serwuje przepyszne Chicken Boxy. Tuż przed wyjazdem, w gorące, upalne popołudnie zjedliśmy tradycyjne lody.

Czytaj więcej...

Multimedialny projekt

 Leszek Górka

Żyjemy w trudnym czasie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Jak w tej sytuacji muzykować?

A jednak się da!!!

Czytaj więcej...

Złoty dyplom dla Doroty Szajek za udział w Wielkopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Violetta Sucharska

Z uwagi na sytuacje epidemiczną VI Wielkopolski Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany przez Akademię Muzyczną w Poznaniu odbył się online, na podstawie nagrań audiowizualnych. Dnia 12 lutego 2012r. jury w składzie: prof. Dr hab. Leon Zaborowski, mgr Damian Myśliński, mgr Izabela Zalewska – sekretarz przesłuchało nadesłane nagrania solistów i zespołów. Jury za piosenkę „Przyjaciel wie” przyznało Dorocie Szajek złoty dyplom.

Czytaj więcej...

Życzenia Walentynkowe od klasy 8b

H.Hausa, J.Gierko

Klasa VI c w Galerii Sztuki Współczesnej w Poznaniu online

Magdalena Kalemba-Borowczak

Od września planowaliśmy klasowy wyjazd do Poznania w celu zwiedzania stolicy Wielkopolski. Niestety, pandemia nie pozwoliła nam na realizację planów, a realne spotkanie m.in. ze sztuką współczesną zostało przeniesione w przestrzeń online. Podczas dwóch godzin wychowawczych zwiedziliśmy Galerię Sztuki Współczesnej na ul. Wodnej w Poznaniu, po której oprowadziła nas Pani Agata Rodriguez.

Czytaj więcej...

Grajmy z WOŚP w 29. finale

Zachęcamy do wspierania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w inny sposób niż zazwyczaj poprzez dokonywanie wpłat na konto 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub osobisty udział w imprezach sztabów działających w gminach ościennych, np. Ptaszkowo, Grodzisk Wielkopolski, Stęszew.

Możliwości wsparcia 29. Finału WOŚP w linkach:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/

https://www.wosp.org.pl/wspieraj

Życzenia dla Babci i Dziadka

Weronika Dylewska

Czytaj więcej...

Z życia szkoły

Od 26 października wszyscy uczniowie uczą się w swoich domach, w systemie nauki zdalnej. Jeśli jednak komuś przyszłoby na myśl, że w naszej szkole jest teraz cicho i nic się nie dzieję to zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów. Co prawda wygląda to dość strasznie, ale cytując jednego z pracujących w szkole fachowców: „żeby było pięknie, najpierw musi być brzydko”.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona

W dniu 6 stycznia 2021r. odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, naszej Gminy i Parafii, upamiętniająca także ofiary Powstania Wielkopolskiego. Symboliczną wiązankę kwiatów przy pomniku najmłodszego uczestnika Powstania – Michała Hoffmanna złożyły delegacje reprezentujące Gminę Granowo oraz naszą szkołę. Ze względu na obowiązujące obostrzenia obchody dnia patrona w formie jaką znamy z lat ubiegłych nie mogły mieć miejsca.

Czytaj więcej...

Kultywujemy tradycje lokalne - pamiętamy o naszych patronach Powstańcach Wielkopolskich.

M.Kalemba-Borowczak, D.Poznaniak

5 stycznia jest Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Granowie. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanepidemiologiczne obchodzimy go wirtualnie. Uczniowie klasy VI c  przygotowali film, będący wirtualnym  spacerem po lokalnych miejscach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne, w których wzięli udział mieszkańcy naszej Gminy. 

Czytaj więcej...

Apel

Losy Powstańców Wielkopolskich wpisane w historię naszych rodzin.

Magdalena Kalemba-Borowczak

Dni Patrona obchodzone corocznie w naszej szkole sprzyjały poznaniu historii Polski i wydarzeń towarzyszących Powstaniu Wielkopolskiemu na terenach Gminy Granowo. Poznaliśmy sylwetki Patronów naszej szkoły Powstańców Wielkopolskich z terenu naszej gminy,  ale wśród naszych dziadków, pradziadków byli uczestnicy Powstania Wielkopolskiego  walczący o wolność Polaków i Polski na terenach całej Wielkopolski.  Taką postacią jest prapradziadek Wiktora Kowalskiego - Pan Stanisława Skupina, którego losy poznał podczas rodzinnych, wspomnieniowych podróży i spacerów. 

Zapraszamy do poznania publikacji Wiktora.

Czytaj więcej...

Konkurs - MALI POWSTAŃCY NA 102

I.Szymańska, M.Kubel

Szczegóły konkursu po kliknięciu na zdjęcie >>>

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

Agnieszka Ciesielska

Uczniowie klas I-III od kilku dni realizowali na zajęciach tematykę świąteczną. Omawiali tradycje bożonarodzeniowe, potrawy, które znajdą się na wigilijnym stole - ich symbolikę. Na zajęciach plastycznych wykonywali ozdoby świąteczne. Mieli okazję zaprezentować swoje choinki. Nie mogło zabraknąć grania i śpiewania kolęd oraz wigilii klasowych. Mimo, że w tym roku odbyły się one online atmosfera tych spotkań była wręcz rodzinna.

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Czytaj więcej...