Świetlica szkolna

                Celem świetlicy jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej uczniom przed i po zajęciach, zorganizowanej pomocy w odrabianiu lekcji i nauce oraz zorganizowanych zajęć sprzyjających rekreacji fizycznej, a także rozwijania zainteresowań.

Narodowy Dzień Niepodległości

Marcin Kubel

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w związku z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości zrealizowali zajęcia o tematyce patriotycznej. Zadaniem dzieci było ułożenie puzzli, które stworzyły olbrzymie godło. Następnie wykonywali liczne zadania grafomotoryczne dzięki, którym poznawali symbole narodowe. Mieli możliwość zapoznania się również z faktami historycznymi związanymi z wydarzeniami z 11.11.1918r. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielem wykonali „gazetkę”, mającą na celu uczczenie Narodowego Dnia Niepodległości.

Czytaj więcej...

Dzień pluszowego misia

Marcin Kubel

Dzień Pluszowego Misia to stosunkowo nowe święto, które obchodzone jest 25 listopada, a powstało w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej zabawki. Pluszowego misia zna każde dziecko, gdyż jest on nieodłączną częścią dzieciństwa, kojarzącą się z radością i beztroską. Mimo pojawienia się coraz bardziej atrakcyjnych i nowoczesnych zabawek, moda na pluszowe misie nadal nie przemija.

Czytaj więcej...

Dzień jabłka

Marcin Kubel

W miesiącu wrześniu obchodzony jest światowy dzień jabłka. W związku z tym faktem świetlica szkolna wraz z pracownikami stołówki szkolnej zorganizowała dzień jabłka. Uczniowie w tym dniu brali udział w burzy mózgów dotyczących co daje nam jedzenie jabłek oraz jakie przetwory można z nich wykonać. Następnie wszystkie pomysły zostały podsumowane i omówione. Dzieci jedzące obiad do pysznego posiłku otrzymały soczyste zdrowe owoce. W czasie zajęć w świetlicy liczne grono osób stworzyło piękne kolorowe jabłka. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Nie zabrakło zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych z użyciem jabłek.

Czytaj więcej...

Dzień chłopca

Marcin Kubel

30 września wszyscy chłopcy i ci mali, i ci duzi, obchodzą swoje święto. Również świetlica w tym dniu postanowiła przygotować atrakcje dla naszych chłopców. Od samego rana czekała na nich okolicznościowa gazetka. Mająca na celu zarówno docenić małych mężczyzn, jak i przypomnieć wszystkim zapominalskim o tak ważnym dniu. Dodatkowo każda chętna osoba mogła zabrać z pojemniczka wydrukowany okolicznościowy krawat. Dzięki własnej kreatywności mógł on nabrać barw i otrzymać wspaniałe życzenia. Wszystko po to, by wręczyć, go wybranemu przez siebie chłopakowi. Dzięki czemu pojawiał się u niego uśmiech na twarzy, a radość w sercu :)

Czytaj więcej...